Další tipy na výlet po Břeclavsku

V Břeclavi se si můžete prohlédnout moderní rybí přechod a to tzv. rybochod. Přechod slouží k tomu, aby se ryby dostaly do kvalitních vod Lednicko-Valtického areálu. Nedaleko břeclavského zámku se rozprostírá les zvaný Kančí obora. Vede zde cyklostezka a je to ideální vstup do Lednicko-Valtického areálu. V břeclavském letišti můžete využít možnost vyhlídkových letů nad Jižní Moravou. V blízkosti Břeclavi se nachází největší obora v ČR s názvem Soutok. Na území obory se nachází zámečky Lány a Pohansko, nemluvě o krásné přírodě, plné tůní, vodních kanálů a krásného lesa.

Výlety na kole
Naučná stezka Valtice, kterou můžete projet na kole nebo projít pěšky, vede až do Rakouska. Určitě si pořiďte mapku, abyste se neztratili. Ne nadarmo se celé oblasti říká „Zahrada Evropy“. Najdeme tu totiž majestátné zámky, parky, květiny, romantické nábřeží Dyje, třpytivé hladiny rybníků, pokryté kobercem leknínů, provoněné louky a romantické stavby. Na cestě neuvidíte jen architektonické památky.

Koupání v Mlýnské rybníce
V areálu si nenechte ujít systém rybníků, které zde dali vystavět Lichtenštejni. Zdejší rybníky jsou nejvýznamnějšími ornitologickými místy v ČR. Okolí rybníků protíná 15 km dlouhá naučná stezka. Na jeho břehu je vybudovaný kemp Apollo, pojmenovaný podle nedalekého zámku. Okolí Apollonova chrámu, jehož zdi zdobí plastické výjevy z báje o antickém bohovi, je upraveno jako park. Cestami, vroubenými exotickými dřevinami se návštěvníci dostanou až k břehům Mlýnského rybníka. Ten je upraven z části v písečnou a ze zbytku travnatou pláž.

Ochutnávka vína v okolí
Celá tato oblast je místem vinařů a vinic. Hlavním městem vína jsou Valtice. Atraktivní je Zámecký sklep nebo třeba Salon vín České republiky. Tuto veřejné degustační místo, které ročně navštíví tisíce hostů, provozuje Národní vinařské centrum v prostorách zámku. Nemusíte být pijani, abyste si užili vinařské akce, které se ve Valticích pravidelně konají. Bohatý doprovodný program zabaví i abstinenty a děti.

Mikulov, Pálava
Dominantou Mikulova je jistě barokní zámek, Svatý Kopeček a vyhlídka Kozí hrádek. Nádherný pohled na město je z Kozího hrádku. Krásné Mikulovské náměstí se svažuje k Dietrichštejnské hrobce z poloviny 19. století. Je obklopeno několika restauracemi a v sezóně se na něm krčí spousta stánků se suvenýry. Večery v Mikulově u vínečka jsou zážitkem.

To co Pálavu jistě nejvíce proslavilo je Věstonická venuše. Tato chráněná oblast je ideálním místem k turistickým výletům. Vápencová skaliska, rozlehlé louky a teplé podnebí, to vše neustále láká. Nachází se zde vodní dílo Nové mlýny, Sirotčí hrádek a Tři balvany před Děvičkami jsou prý zkamenělé mladé dámy. Kdesi v lesích údajně můžete vykopat Pálavský poklad a po nocích se tu prochází Bílá paní.

© Copyright Ubytování Břeclav | GDPR | Vyrobilo MFÁčko