Kávu nebo láhev vína?

Prakticky „co by kamenem dohodil“ je vinný sklípek a kavárna. Ve vinném sklípku můžete posedět ve dvou, nebo s přáteli. Vinný sklípek není klasickou vinárnou, je potřeba zavolat a rezervovat si místo. Kavárna nabízí příjemné posezení a široký výběr z nápojů. V létě je v provozu posezení na zahrádce a speciality na grilu.

Mapa

 

Vinný sklípek

www.navino.cz
rezervace@navino.cz
+420 602 602 525

Kavárna Fun Caffe

www.funcaffe.cz
rezervace@funcaffe.cz
+420 721 222 888

 

Vinný sklípek s ubytováním

Ochutnat to nejlepší z vinařství v překrásné oblasti na jihu Moravy je přáním nejen tuzemských, ale také zahraničních návštěvníků. Místní zkušení vinaři rok co rok sklízejí velmi špičkovou úrodu vinné révy, a spolu s tím i řadu ocenění. Jak v rámci České republiky, tak i celého světa. Vinný sklep jižní Morava je lákadlem pro milovníky kvalitního vína, kteří rádi ochutnávají vybrané odrůdy a ročníky. Vinařské sklípky v jižním koutu Moravy můžete navštívit s blízkými přáteli, bývalými spolužáky nebo svými kolegy. Vypravit se za skvělým zážitkem je možné i v páru, váš partner to jistě ocení!

Degustace vína

Každý vinař nebo profesionální someliér vám stoprocentně potvrdí, že degustace vína se nedá nijak uspěchat a že má svá přesná pravidla. Víno se nejen pije, ale zároveň se těšíme jeho barvou, vdechujeme jeho vůní apod.  Jak správná degustace vína probíhá, si můžete v klidu vyzkoušet, pokud zavítáte na jižní Moravu. Vinný sklípek s ubytováním je tím pravým místem, kde se můžete zúčastnit řízené degustace pod dohledem zkušeného a profesionálního someliéra. Díky tomu budete o víně vědět mnohem víc.

Vinařské sklípky

Pokud pozvete své přátele nebo spolupracovníky právě k nám, nabízíme vám nejen degustaci vína, ale také výborné občerstvení. Vinařské sklípky jsou k dispozici celoročně, stejně jako archiv vín na degustaci. Navíc máme pro všechny hosty připraveno příjemné a komfortní ubytování. Vinný sklep s ubytováním je pro návštěvníky výhodnou variantou – nikdo z hostů nemusí mít obavy, jak si zajistit odvoz nebo kam se pozdě v noci uložit. Nerušeně a v klidu si tak lze vychutnat zážitek z dobrého vína a užít skvělou zábavu.

Další tipy na výlet po Břeclavsku

V Břeclavi se si můžete prohlédnout moderní rybí přechod a to tzv. rybochod. Přechod slouží k tomu, aby se ryby dostaly do kvalitních vod Lednicko-Valtického areálu. Nedaleko břeclavského zámku se rozprostírá les zvaný Kančí obora. Vede zde cyklostezka a je to ideální vstup do Lednicko-Valtického areálu. V břeclavském letišti můžete využít možnost vyhlídkových letů nad Jižní Moravou. V blízkosti Břeclavi se nachází největší obora v ČR s názvem Soutok. Na území obory se nachází zámečky Lány a Pohansko, nemluvě o krásné přírodě, plné tůní, vodních kanálů a krásného lesa.

Výlety na kole
Naučná stezka Valtice, kterou můžete projet na kole nebo projít pěšky, vede až do Rakouska. Určitě si pořiďte mapku, abyste se neztratili. Ne nadarmo se celé oblasti říká „Zahrada Evropy“. Najdeme tu totiž majestátné zámky, parky, květiny, romantické nábřeží Dyje, třpytivé hladiny rybníků, pokryté kobercem leknínů, provoněné louky a romantické stavby. Na cestě neuvidíte jen architektonické památky.

Koupání v Mlýnské rybníce
V areálu si nenechte ujít systém rybníků, které zde dali vystavět Lichtenštejni. Zdejší rybníky jsou nejvýznamnějšími ornitologickými místy v ČR. Okolí rybníků protíná 15 km dlouhá naučná stezka. Na jeho břehu je vybudovaný kemp Apollo, pojmenovaný podle nedalekého zámku. Okolí Apollonova chrámu, jehož zdi zdobí plastické výjevy z báje o antickém bohovi, je upraveno jako park. Cestami, vroubenými exotickými dřevinami se návštěvníci dostanou až k břehům Mlýnského rybníka. Ten je upraven z části v písečnou a ze zbytku travnatou pláž.

Ochutnávka vína v okolí
Celá tato oblast je místem vinařů a vinic. Hlavním městem vína jsou Valtice. Atraktivní je Zámecký sklep nebo třeba Salon vín České republiky. Tuto veřejné degustační místo, které ročně navštíví tisíce hostů, provozuje Národní vinařské centrum v prostorách zámku. Nemusíte být pijani, abyste si užili vinařské akce, které se ve Valticích pravidelně konají. Bohatý doprovodný program zabaví i abstinenty a děti.

Mikulov, Pálava
Dominantou Mikulova je jistě barokní zámek, Svatý Kopeček a vyhlídka Kozí hrádek. Nádherný pohled na město je z Kozího hrádku. Krásné Mikulovské náměstí se svažuje k Dietrichštejnské hrobce z poloviny 19. století. Je obklopeno několika restauracemi a v sezóně se na něm krčí spousta stánků se suvenýry. Večery v Mikulově u vínečka jsou zážitkem.

To co Pálavu jistě nejvíce proslavilo je Věstonická venuše. Tato chráněná oblast je ideálním místem k turistickým výletům. Vápencová skaliska, rozlehlé louky a teplé podnebí, to vše neustále láká. Nachází se zde vodní dílo Nové mlýny, Sirotčí hrádek a Tři balvany před Děvičkami jsou prý zkamenělé mladé dámy. Kdesi v lesích údajně můžete vykopat Pálavský poklad a po nocích se tu prochází Bílá paní.

Okolí ubytování

Z penzionu dojdete pěšky za tři minuty k autobusové zastávce, za šest minut k vlakovému nádraží a za osm minut autobusovému nádraží. Za dalších pár minut tak můžete dojet na nespočet turisticky vyhledávaných míst. Jedno  z nejromantičtějších míst na Jižní Moravě je bezesporu Lednice, zámek, zámecký park a zámecký skleník. Pokud dáte přednost autu tak během několika minut dojedete jak do Lednice, tak do města Valtice, obce Hlohovec, na Pohansko, do Mikulova, atd. Kdo si chce opravdu vychutnat vše, co okolí nabízí tak doporučujeme použít kolo. Jedině tak se nejlépe dostanete například k památkám jako je Dianin chrám, Tři Grácie, Apollónův chrám, Janohrad, Rendezvous  a další. Všechny cyklostezky jsou udržované a dostupné po národních cyklostezkách a mezinárodních Liechtensteinských cyklotrasách, dokonce i ty v sousedním Dolním Rakousku.

V centru města, hned vedle kostela, je městský úřad, na kterém najdete informační centrum. Zde kromě informací, dostanete zdarma mapy, průvodce a tipy na výlety do okolí. Můžete si zde také půjčit kola.

Kromě běžných dopravních prostředků, nebo kolečkových bruslí, můžete využít netradiční lodní dopravu. Zastávka je na řece Dyji u Kulturního domu v Břeclavi. Od ubytování je to zhruba pět minut chůze. Lodí můžete plout k zámečku na Pohansku, který uchovává vykopávky Velkomoravského města z 9. století. Lodní dopravou se dostanete například do Lednice, můžete plout také po staré Dyji z Břeclavi k romantické zřícenině Janohradu a odtud až do zámeckého areálu Lednice. Je zcela běžné na lodi přepravovat kola a není tak od věci spestřit si cyklotrasu nebo výlet na kolech.

V kategorii Okolí ubytování najdete jednotlivé destinace, které by jste si rozhodně neměli nechat ujít.

Lednice I.

Lednice, perla Jižní Moravy

První písemné zmínky o Lednici pocházejí již z roku 1222, kdy se o Lednici mluví jako o zemanském sídle. V dnešní době Lednice patří mezi významné moravské vinařské obce, ale také patří do Lednické-valtického areálu, který je zapsán v Seznamu kulturního a přírodního dědictví UNESCO.

Lednici můžeme najít na jižní Moravě, přibližně šest kilometrů severozápadně od Břeclavi a dvanáct kilometrů východně od Mikulova.

Zámek Lednice, stejně jako celý areál, je otevřen od dubna do září. Do areálu se můžete dostat buďto klasicky po silnicích, nebo dokonce lodí. Loď může být vaše, nebo můžete využít služeb společnosti První plavební, která kotví v Břeclavi, nebo u Janova hradu.

Lednický zámek

Lednický zámek můžeme najít v obci Lednice. Tento zámek svojí bohatou výzdobou a rozlehlou zahradou patří mezi nejkrásnější komplexy v České republice, díky čemuž byl roku 1997 zapsán mezi památky UNESCO.

Lednický zámek byl původně renesanční, až v polovině devatenáctého století dostal nový kabát a stal se z něj zámek novogotický. Kolem zámku byla rovněž vybudována z bažin rozlehlá a krásná zahrada.

Samotná budova zámku je velmi bohatě zdobena jak z venku, tak i ze vnitř. Interiéry jsou vybaveny vyřezávanými kazetovými stropy a původním historickým nábytkem. Lednický zámek se také může pochlubit úžasným dřeveným schodištěm, které vede z knihovny do komnat knížat. Toto schodiště je postaveno speciální metodou, při které nebylo použito ani jednoho hřebíku. Obytné a společenské místnosti se mohou honosit také mramorovými krby.

Na počátku 19. století se začal v okolí zámku budovat vskutku rozsáhlý zámecký park, kde se dnes nachází mnoho exotických dřevin, rybníků a také dalších zajímavých staveb, mezi které rozhodně patří třeba minaret z roku 1798, Janův hrad – pseudogotická napodobenina hradní zříceniny, nebo Lovecký zámeček. V první polovině 19. století byl k pravé straně zámku postaven velký skleník.

© Copyright Ubytování Břeclav | GDPR | Vyrobilo MFÁčko