Okolí ubytování

Z penzionu dojdete pěšky za tři minuty k autobusové zastávce, za šest minut k vlakovému nádraží a za osm minut autobusovému nádraží. Za dalších pár minut tak můžete dojet na nespočet turisticky vyhledávaných míst. Jedno  z nejromantičtějších míst na Jižní Moravě je bezesporu Lednice, zámek, zámecký park a zámecký skleník. Pokud dáte přednost autu tak během několika minut dojedete jak do Lednice, tak do města Valtice, obce Hlohovec, na Pohansko, do Mikulova, atd. Kdo si chce opravdu vychutnat vše, co okolí nabízí tak doporučujeme použít kolo. Jedině tak se nejlépe dostanete například k památkám jako je Dianin chrám, Tři Grácie, Apollónův chrám, Janohrad, Rendezvous  a další. Všechny cyklostezky jsou udržované a dostupné po národních cyklostezkách a mezinárodních Liechtensteinských cyklotrasách, dokonce i ty v sousedním Dolním Rakousku.

V centru města, hned vedle kostela, je městský úřad, na kterém najdete informační centrum. Zde kromě informací, dostanete zdarma mapy, průvodce a tipy na výlety do okolí. Můžete si zde také půjčit kola.

Kromě běžných dopravních prostředků, nebo kolečkových bruslí, můžete využít netradiční lodní dopravu. Zastávka je na řece Dyji u Kulturního domu v Břeclavi. Od ubytování je to zhruba pět minut chůze. Lodí můžete plout k zámečku na Pohansku, který uchovává vykopávky Velkomoravského města z 9. století. Lodní dopravou se dostanete například do Lednice, můžete plout také po staré Dyji z Břeclavi k romantické zřícenině Janohradu a odtud až do zámeckého areálu Lednice. Je zcela běžné na lodi přepravovat kola a není tak od věci spestřit si cyklotrasu nebo výlet na kolech.

V kategorii Okolí ubytování najdete jednotlivé destinace, které by jste si rozhodně neměli nechat ujít.

© Copyright Ubytování Břeclav | GDPR | Vyrobilo MFÁčko