Valtice

Valtice, město vína

Valtice jsou malým, ale o to krásnějším a příjemnějším městečkem na jižní Moravě, které dýchá skutečně malebnou atmosférou. Valtice kromě toho, že voní vínem, se honosí oficiálním titulem „hlavní město vína“. Perlou na kráse Valtic je valtický barokní zámek se svou kaplí a kostelem Nanebevzetí Panny Marie.

Ve Valticích také sídlí Národní vinařské centrum, které zde mimo jiné aktivity provozuje veřejnou degustační expozici Salon vín ČR. Pokud patříte mezi milovníky vín, určitě byste tento salon, který najdete ve sklepních prostorách pod zámkem, měli navštívit.

V okolí Valtic a valtického zámku najdete také rozsáhlý park, který pozvolna přechází v ten lednický. Poblíže Valtic najdete několik zajímavých staveb, jmenujme třeba Kolonádu na Reistně a Rendez-vous.

Valtický zámek

Valtický zámek je překrásnou barokní stavbou, která je zrekonstruovaná do podoby, jakou vytvořil v 18. století architekt Johan Bernard z Erlachu. Zámecký areál najdete na vyvýšeném místě za městským náměstím. Samotný zámek přitom tvoří tříposchoďová čtyřkřídlá budova, ke které jsou přistavěny konírny, jízdárna, galerie, a rokokové divadlo. Najdete zde i slavnou kočárovnu.

I když se jedná o barokní zámek, z původní renesanční podoby zámku se dochovaly dvě nárožní věže, které jsou k zámku spojena nízkými bočními křídly, což vytváří čestný dvůr zámku.

Kolonáda – Rajsna

Pokud byste chtěli navštívit pěknou vyhlídku, můžete zavítat na Kolonádu na Rajsně. Tu najdete necelé dva kilometry jihozápadně od Valtic. Můžete se tam dostat bez problémů pěšky či na kole, nebo i autem, ale to budete muset nechat na parkovišti 400 metrů od samotné Kolonády.

© Copyright Ubytování Břeclav | GDPR | Vyrobilo MFÁčko